Ticari Program

/Ticari Program
Ticari Program 2018-04-30T14:18:25+00:00

Ticari Program

Ticari Program : İşletmelerin alıp sattığı  ürün ve/veya hizmetleri, üretimiyle, stoklarıyla ve finansal yönüyle takip edebilen ve bu işlemleri muhasebeye aktaran uygulama yazılımlarına Ticari Yazılım [Ticari Program] denir.

Ticari Program Görseli

Ticari Yazılım T-Set ML ile işletmenizin ihtiyacı olan ürün, finans, hizmet hareketlerini alış, satış ve üretim işlemlerinde oluşturabilir, istenilen belgeye dönüştürebilir ve muhasebeye entegre edebilirsiniz.  Böylece işletmeniz ile ilgili, işetme yönetiminin karar almasını kolaylaştıracak rapor ve rapor analizlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

STOK YÖNETİMİ

Stok Yönetimi

E-Yaz Yazılım ürünü olan Ticari program, T-Set ML stok modülü ile;işletmeniz de takip edilmesi gereken ham madde, yarı mamul, mamul ve diğer ticari malzemelerin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alacak takibi yapabilirsiniz. Stok takiplerin de gerekiyorsa seri numarası, lot, renk-beden-kavala, ömürlü ürün özelliklerini devreye sokabilirsiniz. Stoklarımızı birbirine bağlı ve/veya bağımsız şekilde gruplandırarak ürüne ulaşmayı, bilgileri güncellemeyi kolaylaştırabilir, sayım ve raporlamalarda bu grup lamaların avantajlarından  faydalanabilirsiniz.

Stoklara ait maliyetlendirme işlemlerini istediğimiz bir maliyet leme yöntemine veya yöntemlerine göre yapabilir ve seçilen stok maliyet yöntemine uygun karlılık raporlarını alabilirsiniz. Stok kartlarına sınırsız birim ve her birime farklı barkod  tanımlayabilir, resim ilave edebilir, dokuman bağlayabilir ve bu stokları şube ve depo bazında, stok türü, değeri ve seviyelerine göre anlık takip edebilirsiniz.

DEPO YÖNETİMİ

Ticari Program, T-Set ML ile bir depoda fiili olarak bulunmayan ürün veya ürünlerin sistemden çıkışı önleyebilirsiniz. Böylece depo bazında olmayan ürünler için sevk irsaliyesi ve fatura oluşturmanın önüne geçebilirsiniz.

Ürünler için her depoda ayrı raf yeri oluşturarak ürün adresleme yaparak bir ürünün hangi depolarda ve farlarda ne kadar bulunduğu bilgisine anlık ulaşabilirsiniz.

Depo istek formu oluşturabilir, istek formuna uygun kontrollü ürün teslim alma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

FİNANS YÖNETİMİ

Ticari Program, T-Set ML ile; işletmenizin alım ve satışlar ile ilgili yaptığınız ödeme ve tahsilatlarınızı ayrıntılı olarak işleyebilirsiniz. İşlemlerinizde ₺ ile beraber istediğiniz döviz birimini kullanabilir böylece döviz borç alacak takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Müşterilerinize açık hesap, çek ve senet risk limitleri tanımlayarak tahsilatlar ile ilgili riskiniz kontrol altına alabilirsiniz. T-Set ML ile nakit durumunuzun yanında ticari borç ve alacaklarınızı, personel ve işletme giderlerinizi  genel olarak veya şube bazında ayrı ayrı görebilirsiniz.

T-Set ML yazılımından alacağımız finans raporları ve bu raporların analizleri ile kararlarınızı daha doğru alabilir böylece işletmenizi etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Muhasebe Yönetimi

Ticari Program, T-Set ML  Muhasebe modülü ile tek düze hesap planını otomatik olarak oluşturabilirsiniz. Firmanızın işleyişine uygun ana ve ana hesaba bağlı alt hesapları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz.

T-Set ML Ticari yazılımının stok,cari,fatura,banka,kasa,çek/senet vb. modüllerinde yapılan işlemleri muhasebe modülüne kolaylıkla entegre edebilirsiniz.

Mizan, Muavin Defter, Resmi Defterler, Bilanço, Gelir Tablosu, KDV ve BA-BS Beyannamesi vb. gibi raporları rahatlıkla alabilirsiniz.  Ve mevzuata tam uyumlu olarak çalıştırabilirsiniz.

SATIN ALMA YÖNETİMİ

Ticari Yazılım, T-Set ML ile, satın alma  süreçlerini bütün aşamaları ile takip edebilirsiniz ve kontrol altına alabilirsiniz. Satın almayı alınan teklifler ile başlatabilir onaylanan teklifi siparişe, siparişi de irsaliye veya faturaya dönüştürebilirsiniz.

T-Set ML programın da tedarikçi cari kartlarına yapılan satın alma koşullarını dokuman olarak bağlayabilirsiniz. Yapılan anlaşmadaki iskonto, fiyat ve ödeme şartlarını ve bu tanımlamaların geçerlilik sürelerini yazılıma işleyebilirsiniz.

SATIŞ YÖNETİMİ

Ticari Program, T-Set ML ile firmanıza ait satış süreçlerini her aşamada takip edebilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Görüşme notlarının müşteri cari kartına işletmesinden başlayarak, teklif hazırlayabilir, onaylanan teklifi siparişe dönüştürebilirsiniz. Siparişi de irsaliye ve/veya faturaya dönüştürerek ürün sevkıyatlarını yapabilir ve yapılan tahsilatları detaylı bir şekilde işleyebilirsiniz.

Kısacası görüşme notlarından, tahsilatların yapılmasına kadar tüm satış ve sevkıyat süreçlerini takip edebilir ve kontrol altına alabilirsiniz.

ÜRETİM

Ticari Program T-Set ML Üretim modülü ile ürün reçetelerini, işçilik ve diğer giderleri de ilave edebilecek şekilde oluşturabilirsiniz. Üretim planı yapabilir, üretim emirleri ile reçetelerde ki ham madde ve yarı mamulleri ürüne dönüştürebilirsiniz. Üretim işlemlerini parçadan bütüne veya bütünden parçaya [Karkas Üretimi gibi] olacak şekilde çalıştırabilirsiniz. Alınan siparişleri üretimle ve işletmede bulunan ham madde ve diğer üretim girdileri ile ilişkilendirerek malzeme ihtiyaç planlaması yapabilirsiniz.

EK VERGİ

Ticari Program, T-Set ML ile ÖTV (özel tüketim vergisi)– ÖİV (özel iletişim vergisi) gibi ek vergiye ait işlemleri işleyebilir ve kolayca yönetebilirsiniz.

AJANDA | İŞ AJANDASI | MESAJ PANOSU

Ticari Program ,takvim ajanda modülüne  notlarınızı ve hatırlatma tarihleri ile birlikte yazarsanız, yazılımın sizi uyarmasını sağlayabilir ve  işlerinizin yönetimini kolaylaştırabilirsiniz. Cari karta yazılan notların istediğiniz tarihte sizi uyarmasını ayarlayabilirsiniz. Vade tarihli bütün borç ve alacaklarınızı kaydederken ajandaya aktarırsanız  vade tarihinde sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

İş ajandası modülü ile tanımlı çalışanlara görev atayabilir, görev durumu ve sonuçlarını takip edebilir, atanan görevleri personele ait mail adresine otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Mesaj panosu modülü ile kullanıcılar ile on-line olarak mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Bir mesajı isterseniz bir kişiye isterseniz seçili kişilere aynı an da atabilirsiniz.

PERSONEL YÖNETİMİ

Ticari Program, T- Set ML personel modülü ile işletmenizde çalıştırdığınız personellere ait özlük bilgilerini, kimlik bilgilerini, ücret, mesai ücreti ve izin bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Böylece ücret tahakkuk, puantaj ve ödeme işlemlerini takip edebilir ve PDKS [Personel Devam Takip Sistemi]ile tam entegre çalıştırabilirsiniz.

.

E-FATURA | E-DEFTER | E-ARŞİV

Ticari Program, T- Set ML e-fatura modülü ile elektronik olarak düzenlenen faturaları, elektronik yoldan onayını alarak karşı tarafa iletebilirsiniz.

E-Defter

E- Defter modülü ile Gelirler İdaresinin “Elektronik Defter Genel Tebliği” çerçevesinde geliştirilen uygulama ile Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebir lerinizi elektronik ortamda oluşturarak Gelirler İdaresine elektronik olarak beyan edebilirsiniz.

(E-Yaz yazılım, e-fatura, e-defter ve e-arşiv çözümlerini İzibiz entegratör firması üzerinden yapmaktadır.)

.

WEB RAPOR

Ticari Program, T-Set ML Web rapor yazılımı ile firmanıza özel rapor tasarımlarını grafiksel ve/veya normal şekilde oluşturabilirsiniz. Raporlarınızı pdf  formatına dönüştürebilir ve ilgili kişi veya kişilere mail atabilirsiniz.

Oluşturulan raporlara tablet pc, bilgisayar ve cep telefonlarından [platform bağımsız olarak]  her an ve her ortamda ulaşabilirsiniz. Web raporla oluşturduğunuz raporları kullandığınız mobil cihazlara veya diğer cihazlara uyumlu yazıcılardan çıktı olarak alabilirsiniz.

E-TİCARET

Ticari Program, T-Set ML ile E-Yaz Yazılıma ait e-ticaret yazılımlarını tam entegre olarak çalıştırabilirsiniz. E-Ticaret ile yapılan ürün satışlarını Ticari Yazılıma ait sipariş modülünde anlık görebilir ve siparişleri bir tuşla faturaya dönüştürebilirsiniz. E-Ticaret yazılımındaki ürün fiyatlarını ve ürün resimlerini  Ticari Yazılım üzerinden tanımlayabilir ve yükleyebilirsiniz.

.